<---- Tillbaka till tävlingsgalleriet

 

Tävlingar 2008:

 

28 december - Nyårshoppning (Laholms RF)

14 december - Lussehoppet (Styringe RK)

 

23 november - Nationell hoppning H (Laholms RF)

15 november - KM (Halmstadtravet)

 

19 oktober - Nationell hoppning P (Laholms RF)

18 oktober - Regional hoppning P (Laholms RF)

11 oktober - Div. 2 Final P (Susedalens RK)

 

28 september - Ponnytrav (Halmstadtravet)

27 september - Lokal hoppning div. 2 P (Styringe RK)

14 september - Lokal hoppning div. 2 H (Harplinge RK)

13 september - Lokal hoppning div. 2 P (Harplinge RK)

 

31 augusti - DM i hoppning för ponny och häst (Halmstad FK)

23 augusti - Lokal hoppning div. 2 (Ätrabygdens RK)

17 augusti - Arab Riks (Halmstad FK)

16 augusti - Arab Riks (Halmstad FK)

10 augusti - Ponnytrav (Halmstadtravet)

9 augusti - Fälttävlan ponny (Styringe RK)

6 augusti - Clearround hoppning (Harplinge RK)

3 augusti - Angloarab och Shagyaarab Riks (Plönningegymnasiet)

 

25 juli - Travträning (Halmstadtravet)

24 juli - Terrängträning för Johan Lundin (Lundåkra)

23 juli - Clearround hoppning (Kvibille RK)

9 juli - Clearround hoppning (Harplinge RK)

4 juli - Trav Stosprintern (Halmstadtravet)

 

30 juni - Hoppträning för Mikael Greveback (Skedala RK)

8 juni - Ponnytrav (Halmstadtravet)

1 juni - Nationell hästhoppning (Halmstad FK)

 

31 maj - Nationell hästhoppning (Halmstad FK)

30 maj - Regional hästhoppning (Halmstad FK)

24 maj - Lokal/regional hästhoppning Sandfall (Susedalens RK)

4 maj - Final div. 1 Ponny (Halmstad FK)

3 maj - Final Ponnyelitserien (Halmstad FK)

 

27 april - Ponnytrav (Halmstadtravet)

13 april - Agria Minior Cup omg. 2 Plönninge (Harplinge RK)

12 april - Lokal hästhoppning Plönninge (Harplinge RK)

 

30 mars - Div. 1 hoppning (Laholms RK)

23 mars - Agria Minior Cup (Halmstad FK)

16 mars - Ponnyhoppning (Susedalens RK)

2 mars - Ponnydressyr (Halmstad FK)

 

17 februari - Ponnyhoppning (Plönningeryttarna)

2 februari - Lokal hästhoppning (Laholms RK)